گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
توصیه های مسافرتی و دانشجویی

توصیه های مسافرتی و دانشجویی

قابل توجه هموطنان عزیزی که عازم کشور بنگلادش می باشند؛

توجه به نکات زیر، ضامن سلامتی، امنیت و آسایش شما خواهد بود:

1- در پی فعالیت بعضی گروه های شبه نظامی و وقوع برخی تحرکات تروریستی، کشور بنگلادش در ردیف هشدارهای مسافرتی بسیاری از کشورها قرار گرفته است. برخی از کشورها اتباع خود را از سفر به بنگلادش منع می کنند.  

2- تجار، دانشجویان و گردشگران ایرانی قبل از ورود بایستی از اعتبار روادید و مدت کافی اعتبار گذرنامه خود اطمینان حاصل نمایند. روادید معتبر بنگلادش منحصراً توسط سفارت این کشور در تهران صادر می گردد.

3- چنانچه قصد تحصیل در بنگلادش دارید، بایستی پیش از عزیمت، به طریق مقتضی از اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه مورد نظر، هزینه های تحصیل و اقامت و سایر موارد اطمینان حاصل نمایید.

4- همراه داشتن شماره تلفن های ضروری اين كشور شامل شماره تلفن پلیس محلي و نیز شماره تلفن سفارت جمهوري اسلامي ايران در داکا توصيه مي گردد. (آدرس و شماره تلفن سفارت در همین وبسایت، قسمت تماس با ما درج گردیده است.)

5- با توجه به فعالیت باندهای خلافکار، سرقت، کیف قاپی، قاچاق انسان، توزیع مواد مخدر و ...، توصیه می گردد رعایت مسائل مربوط به ایمنی و امنیت خود را در اولویت قرار دهید.

6- بیش از 90 درصد مردم بنگلادش مسلمان هستند. با توجه به بافت سنتی جامعه، احترام به اعتقادات مردم حائز اهمیت است.

7- مطلوب نبودن وضعیت بهداشت عمومی در این کشور، اهمیت دقت در رعایت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار را دو چندان می کند.

8- با توجه به رواج اسکناس های تقلبی، تبدیل ارز فقط بایستی در صرافی های معتبر و مجاز صورت گیرد، نه از طریق دلالان و واسطه های متفرقه.

9- از همراه داشتن مبلغ بسیار بالا در اماکن عمومی همچون بازارهای محلی خودداري نمايید و در مراکز شلوغ و پررفت وآمد از مدارک مسافرتی، اموال و سایر اشیاء ارزشمند خود مراقبت کنید.

10- با توجه به وجود خطرات مختلف، توصیه می گردد ضمن رعایت احتیاط و نکات ایمنی به افراد گروه های ناشناس که به عناوین مختلف به شما مراجعه می کنند اعتماد ننمايید. چنانچه با پیشنهادات مالی و تحصیلی وسایر پیشنهادات اغوا کننده از سوی افراد ناشناس مواجه شدید، قبل از هر اقدامی در این زمینه، با وکیل خود یا سفارت جمهوری اسلامی ایران مشورت نمایید.

11- به هنگام سفر، از پذیرفتن هرگونه بسته از افراد ناشناس خودداری نموده و از الصاق برچسب بار خود بر روي بار همراه ديگران به طور جدي ممانعت به عمل آورند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران